Seyahat İpuçları

Ucuz Bilet Yakalamanın Püf Noktaları

June 16, 2022
Contents [show]

Birçok insan seyahat ederken ekonomik seçimler yapmak ister. Özellikle turistik amaçlı gezilerde ve sık sık yapılan seyahatlerde bütçe dostu seçimler yapmak gerekir. Uçak biletlerini ekonomik fiyatlarla yakalamak oldukça önemlidir. İş, kişisel, tatil ya da eğlence amacıyla yapılan seyahatlerinizi ekonomik hale getirmenin birçok yöntemi vardır. Bu yöntemlerden bir tanesi de ucuz uçak bileti ya da ucuz otobüs bileti bulmaktır. Bütçe dostu fiyatlarla alacağınız uçak bileti ya da otobüs bileti, yolculuğunuzu daha keyifli hale getirir. Bu yazımızda ucuza bilet yakalamanın püf noktaları hakkında bilgi vereceğiz. Özellikle de sık seyahat ediyorsanız bu önerilerimize göz atmanızı tavsiye ederiz.

 

Seyahat Tarihinizi Esnek Tutun

En ucuz uçak bileti almak isteyen kişilerin kendilerine esnek seyahat takvimi oluşturması gerekir. Kesin ve belli bir tarihe odaklanan kişiler genellikle bilete yüksek ücret ödemek zorunda kalır. Bunun yerine kendinize sadece belirli bir ay belirleyin. O ay içinde müsait bir güne ucuza bilet bulma imkânlarını değerlendirin. 

Sık Sık Bilet Fiyatlarını Kontrol Edin

Bilet fiyatları sık sık değişkenlik gösterir. Bazen bir bilete olması gerekenden daha ucuz fiyatla sahip olabilirsiniz. Bu nedenle bilet fiyatlarını her an kontrol etmeniz gerekir. İnternet siteleri arasında bilet fiyatlarını kolayca kontrol etmek için kendinize kısa yol belirleyebilir, anlık fırsatları yakalayabilirsiniz. www.globalbilet.com da en uygun fiyat seçenekleri ile biletlerinizi kolaylıkla bulabilir, güvenle alabilirsiniz.

Bileti Erken Alın

Uçak bileti yakalamanın en ekonomik yöntemi mümkün olduğunca erken tarihte işlemleri başlatmaktır. Aylar öncesinden uçak için bileti almanız gerekir. Bu nedenle gideceğiniz tarihten en az 2 ay önce bilet araştırmasına başlamanız önerilir. 

Son Dakika Fırsatlarını Değerlendirin

Yukarıdaki maddelerde erkenden bilet almanızı önerdik. Fakat bazen de son dakika fırsatları ortaya çıkar. Uçak için biletinizi ucuza almak için son dakika fırsatlarını değerlendirmenizi öneriyoruz. Bu sayede diğer ulaşım araçlarına kıyasla daha ucuza yolculuk yapma şansı elde edersiniz. 

 

 

Uçakla seyahat edeceğiniz noktayı belirledikten sonra direkt olarak tek yöne odaklanmayın. Bunun yerine farklı yollardan kalkan uçuşları değerlendirin. Örneğin; İstanbul uçak bileti almak istiyorsunuz. Bulunduğunuz konumdan direkt İstanbul uçuşlarını değerlendirmek yerine, Bursa biletlerini kontrol edin. Akabinde Bursa otobüs bileti alarak İstanbul yolculuğunuza devam edin. Elbette direkt uçuş yapmak kadar konforlu olmadığını biliyoruz. Ancak, özellikle yolculuk yapmaktan keyif alıyorsanız daha ekonomik ve eğlenceli bir deneyim yaşama şansı elde edersiniz. 

Mil Biriktirin

 

Elbette uçuşları ekonomik hale getirmenin vazgeçilmez yöntemi mil biriktirmektir. Sık sık seyahat ediyorsanız mil biriktirerek ekonomik uçuş imkânı elde edersiniz. Mil biriktirme imkânı olan kredi kartı kullanarak, keyifli ve bütçe dostu yolculuk yapabilirsiniz. 

Kampanyaları Takip Edin

 

Firmalar sık sık kampanyalar ortaya koyar. Bu nedenle kampanya dönemlerini ve fiyatlarını değerlendirmeniz gerekir. Sezona özel ya da farklı amaçlarla ortaya çıkan kampanya dönemlerini sık sık kontrol etmeniz oldukça önemlidir. 

Karşılaştırma Yapın

 

Uçak için bileti almanın en ekonomik yöntemlerinden bir tanesi de karşılaştırma yapmaktır. Gideceğiniz rotaya göre farklı firmaların uçuş imkânlarını değerlendirebilirsiniz. Global Bilet’in bu özelliğinden yararlanarak en ucuz uçak bileti almanız mümkün olabilir. 

E-bültenlere Kaydolun

Uçak için ekonomik bilet alma yöntemlerinden bir tanesi de e-bültenlere kaydolmaktır. Firmalar zaman zaman kampanyalara ev sahipliği yapar. Yapılan kampanyalar mail ya da mesaj yoluyla size bildirilir. Bu nedenle kampanyaları takip etmek için kaydolmanız oldukça önemlidir. Aynı zamanda firmaların zaman zaman yeni kullanıcılara tanıdığı promosyonlu fiyatlar bulunur. Her yönden ekonomik bilet almak isteyen kişilerin e-bültenlere kaydolması gerekir. 

Yeni Açılan Uçuşları Değerlendirin

Aynı saatte, aynı anda, aynı yere uçan kişilerin her biri farklı fiyatlarla bilet alabilir. Bu durumu etkileyen birçok faktör vardır. Bu faktörlerden bir tanesi de uçuşun açılış saatidir. Size küçük bir bilgi vermek istiyoruz: Uçuşlarda ilk açılan yollar genellikle daha ekonomiktir. Uçuşlara karşı rağbet arttıkça ve biletler satıldıkça fiyatlar da artış gösterir. Örneğin; İstanbul’a son 10 kişilik bilet kaldığında, fiyatlar azalmak yerine artar. Bu nedenle mümkün olduğunda yeni açılan biletleri yakalamaya çalışın. 

Bayram ve Tatillerde Bilet Almayın

 

Bayramlarda ve tatillerde sevdiklerinizi görmek ve yanlarına gitmek istediğinizi biliyoruz. Ancak sizin gibi düşünen birçok insan olduğunu da hatırlatmak istiyoruz. Uçak firmaları da rağbetin yoğun olması nedeniyle fiyatları yükseltir. Bu nedenle bayram ve özel günlerde bilet almaktan kaçınmanız gerekir. Bunun yerine; tatil günlerinden önce uçak bileti ya da otobüs bileti almanızı öneriyoruz. 

Haftanın En Ucuz Tatil Gününü Yakalayın

 

Hafta sonu uçuşları daha yüksek fiyatlarla satışa sunulur. Eğer aciliyet gerektiren bir işiniz yoksa hafta sonu yerine, hafta içi bilet almanız önerilir. Hafta içi satışa sunulan biletler daha ucuzdur. Bu konuda bir noktaya daha değinmek istiyoruz: Biletinizi hafta içi alarak %10 daha ucuz hale getirebilirsiniz. Aynı zamanda çarşamba ve perşembe günleri öğleden sonra için alınan biletler daha ucuzdur. 

Farklı Havalimanlarını Değerlendirin

Genellikle büyük şehirlerde birden fazla havalimanı bulunur. Uçuş fiyatları da inilen havalimanına göre değişiklik gösterir. Bilet alırken tek bir havalimanı fiyatını değerlendirmek yerine, alternatiflere de göz atmanız gerekir. Genellikle 2 havalimanı arasında önemli bir fiyat farkı bulunur. 

Siz de Global Bilet üzerinden biletlerinizi alabilir, ekonomik uçuş imkânlarını değerlendirebilir, avantajlı fiyatlarla güvenle yolculuk yapabilirsiniz.

Categories : Seyahat İpuçları